• Lato !!!

• Lato, mąki, zboża,  piknik, plażing, wakacje tuż, tuż.......🥰🌞🌸🌼

• Wyprawa do średniowiecznego grodu Kerin

• Udział w ostatniej wycieczce integracyjnej klasy VIII b oraz VIII c do średniowiecznego grodu  Kerin w Subkowach k. Tczewa. Odbyła się ona  w dniach 12 i 13 czerwca br. Spotkaliśmy się tam z bardzo życzliwym przyjęciem ze strony organizatora, który przygotował wiele atrakcji min. lepienie naczyń z gliny, strzelanie z łuku, rzut włócznią, rzucanie toporkiem, konkurencje sportowe czy  żywe lekcje  historii. Uczniowie przebierali się w stroje historyczne. Przygotowali program  Mam talent. Zwycięzcy to grupa o nazwie  Teletubisie- ucz. kl.VIII b.Mimo harcerskich warunków uczniowie dobrze się bawili i będą ten wyjazd  długo wspominać.

Opiekunowie : P. Galant, D. Mateja i L. Błaszkowska

• Maraton Czytelniczy

• 6 czerwca 2023r. w Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku odbyło się uroczyste zakończenie Wielkiego Maratonu Czytelniczego „Spotkacie nowych przyjaciół” pod Patronatami Honorowymi: Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdańska.

Miło jest nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły - Weronika Waśko z klasy IIIb otrzymała Wyróżnienie.Podczas uroczystości otrzymała dyplom oraz nagrodę książkową.

Serdecznie gratulujemy!!!

Koordynator WMC klas II-IIIMałgorzata Klechowicz

• Spotkanie z policjantami

W dniu 7 czerwca uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Posterunku Policji w Przodkowie. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności omówili zasady drogi do i ze szkoły. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych oraz jak należy zachować się gdy zaczepi nas obca osoba. Ważnym elementem było również poruszenie tematów zwiazych z bezpieczeństwem podczas zbliżających się wakacji. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie radiowozu i podstawowych akcesoriów funkcjonariuszy policji. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się uczniom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się po pomoc.

• NOCOWANIE W SZKOLE

• W dniu 02 czerwca klasa 2a i 2d, postanowiła urządzić "Nocowanie w szkole". Spotkaliśmy się w piątek o godzinie 18:00, tak by opuścić szkołę nastepnego dnia o godzinie 8:00. Przeżyliśmy wiele wspaniałych chwil. W naszym programie zajęć nie zabrakło podchodów na terenie szkoły, zabaw z kostką Rubika i hula - hop,  oglądania filmów,  treningu tanecznego, dyskoteki, pokazu piżama party oraz przepysznej kolacji. To była naprawdę długa noc.Wysłano z aplikacji mobilnej Poczty o2

• "Podaruj Pluszaka dla Dzieciaka i Zwierzaka"

• Uczniowie klas I-III wzięli udział w niezwykłej akcji "Podaruj Pluszaka dla Dzieciaka i Zwierzaka". Celem zbiórki było zebranie jak największej liczby pluszowych zabawek dla małych pacjentów ze Szpitala Dziecięcego Polanki w w Gdańsku, Domu Dziecka w Rumii, hospicjum dla dzieci Bursztynowa Przystań a używane pluszaki dla podopiecznych schroniska dla zwierząt "Ciapkowo". Ogromne worki pluszaków zostały przekazane podczas meczu Arki Gdynia z ŁKS Łódź.
            Organizator akcji Pan Marcin Marszałek dziękuje za zaangażowaniu uczniów i rodziców z naszej szkoły.
          • LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ - pomorskiedlaciebie.pl

• Program wsparcia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Jesteś osobą młodą zaniepokojoną swoim stanem psychicznym?

Jesteś rodzicem, opiekunem ludzi nauczycielem zaniepokojnym stanem psychicznym dziecka?

Szukasz wiedzy?

Skorzystaj z wiarygodnych źródeł!

Promotorem programu w Gminie Przodkowo jest Pani Aleksandra Kulwikowska

Pedagog w Szkole Podsatwowej w Przodkowie

Więcej informacji o programie w panelu Nasza SzkołaOd pedagoga / psychologapomorskiedlaciebie.pl

Link do spotu Pomorskie Dla Ciebie: https://www.youtube.com/watch?v=o0rVx_KZ1lQ

• Finał Wojewódzki Pucharu Tymbarku

• MAMY TO!!!

W poniedziałek 15 maja uczniowie Szkoły Podstawowej w Przodkowie wystąpili w finale wojewódzkim Pucharu Tymbarku!

Byliśmy jedyną szkołą w województwie, z której aż dwie drużyny awansowały do tego etapu: chłopcy i dziewczęta z rocznika 2011 i młodsi.

Pomimo ambitnej postawy, chłopcy z naszej szkoły nie wyszli z grupy.

Natomiast dziewczyny jak burza przeszły przez grupową rywalizację wygrywając swoje spotkania. W ćwierćfinale emocje były już na wysokim poziomie, ponieważ od tego etapu mecze przy remisie kończyły się rzutami karnymi. Na dwie minuty do końca meczu naszych dziewczyn był remis, ale popisową bramkę w końcówce strzeliła Nikola Lipkowska, co dało nam awans do półfinałów. Kolejne dwa mecze: półfinał i finał były już koncertowo rozegrane przez dziewczyny, wygrywając kolejno 4:1, a w finale 5:0.

Nagroda za zwycięstwo w turnieju będzie nie mała, ponieważ już w czerwcu pojedziemy do Warszawy reprezentować nasze województwo! ❤️💙

Trzeba również dodać, że najlepszą zawodniczką turnieju została Nikola Lipkowska z naszej szkoły, natomiast wszystkie dziewczyny zasługują na wielkie gratulacje, bo postawa każdej z nich to wielki sukces całej drużyny. Wspaniała przygoda trwa dalej!

To było fantastyczne piłkarskie święto 😀⚽️⚽️

Skład dziewcząt:

Szkoła Podstawowa w Przodkowie

Foto: Mateusz Slodkowski- PZPN

• Teatr Kurtyna

• W naszej szkole gościł Teatr Kurtyna z Krakowa, który zaprezentował naszym uczniom rożne spektakle profilaktyczno-edukacyjne dostosowane do wieku dzieci.

• Muzeum Pożarnictwa w Przodkowie

• 9 i 10 maja dzieci z klas pierwszych udały się do Muzeum Pożarnictwa w Przodkowie, gdzie druhowie z OSP Przodkowo przybliżyli dzieciom pracę w straży. Dzieci miały okazję obejrzeć samochód strażacki od środka i zapoznać się z jego wyposażeniem, mogli przymierzyć strój, a także zobaczyć jak wyglądały starodawne wozy strażackie.