• Lato !!!

• Lato, mąki, zboża,  piknik, plażing, wakacje tuż, tuż.......🥰🌞🌸🌼

• Wyprawa do średniowiecznego grodu Kerin

• Udział w ostatniej wycieczce integracyjnej klasy VIII b oraz VIII c do średniowiecznego grodu  Kerin w Subkowach k. Tczewa. Odbyła się ona  w dniach 12 i 13 czerwca br. Spotkaliśmy się tam z bardzo życzliwym przyjęciem ze strony organizatora, który przygotował wiele atrakcji min. lepienie naczyń z gliny, strzelanie z łuku, rzut włócznią, rzucanie toporkiem, konkurencje sportowe czy  żywe lekcje  historii. Uczniowie przebierali się w stroje historyczne. Przygotowali program  Mam talent. Zwycięzcy to grupa o nazwie  Teletubisie- ucz. kl.VIII b.Mimo harcerskich warunków uczniowie dobrze się bawili i będą ten wyjazd  długo wspominać.

Opiekunowie : P. Galant, D. Mateja i L. Błaszkowska

• Maraton Czytelniczy

• 6 czerwca 2023r. w Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku odbyło się uroczyste zakończenie Wielkiego Maratonu Czytelniczego „Spotkacie nowych przyjaciół” pod Patronatami Honorowymi: Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdańska.

Miło jest nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły - Weronika Waśko z klasy IIIb otrzymała Wyróżnienie.Podczas uroczystości otrzymała dyplom oraz nagrodę książkową.

Serdecznie gratulujemy!!!

Koordynator WMC klas II-IIIMałgorzata Klechowicz

• Spotkanie z policjantami

W dniu 7 czerwca uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Posterunku Policji w Przodkowie. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności omówili zasady drogi do i ze szkoły. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych oraz jak należy zachować się gdy zaczepi nas obca osoba. Ważnym elementem było również poruszenie tematów zwiazych z bezpieczeństwem podczas zbliżających się wakacji. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie radiowozu i podstawowych akcesoriów funkcjonariuszy policji. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się uczniom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się po pomoc.

• NOCOWANIE W SZKOLE

• W dniu 02 czerwca klasa 2a i 2d, postanowiła urządzić "Nocowanie w szkole". Spotkaliśmy się w piątek o godzinie 18:00, tak by opuścić szkołę nastepnego dnia o godzinie 8:00. Przeżyliśmy wiele wspaniałych chwil. W naszym programie zajęć nie zabrakło podchodów na terenie szkoły, zabaw z kostką Rubika i hula - hop,  oglądania filmów,  treningu tanecznego, dyskoteki, pokazu piżama party oraz przepysznej kolacji. To była naprawdę długa noc.Wysłano z aplikacji mobilnej Poczty o2

• "Podaruj Pluszaka dla Dzieciaka i Zwierzaka"

• Uczniowie klas I-III wzięli udział w niezwykłej akcji "Podaruj Pluszaka dla Dzieciaka i Zwierzaka". Celem zbiórki było zebranie jak największej liczby pluszowych zabawek dla małych pacjentów ze Szpitala Dziecięcego Polanki w w Gdańsku, Domu Dziecka w Rumii, hospicjum dla dzieci Bursztynowa Przystań a używane pluszaki dla podopiecznych schroniska dla zwierząt "Ciapkowo". Ogromne worki pluszaków zostały przekazane podczas meczu Arki Gdynia z ŁKS Łódź.
            Organizator akcji Pan Marcin Marszałek dziękuje za zaangażowaniu uczniów i rodziców z naszej szkoły.