Erasmus+
WZNAWIAMY KONKURSY
W związku z zawieszeniem zajęć stacjonarnych zapraszamy do udziału w dwóch spośród planowanych na ten rok konkursów dla kl. IV-VI ...w trybie ONLINE.
- Konkurs plastyczny na symbol Wielkiej Brytanii
Zapraszamy do przesyłania zdjęć Waszych indywidualnych prac na adres
e–mail: angielskiSPkonkursy@gmail.com do 03.06.2020 r.
- Konkurs piosenki anglojęzycznej
Filmik z wykonaną przez Was piosenką w języku angielskim oraz jej załączonym tekstem, tytułem i nazwą zespołu lub nazwiskiem wykonawcy prześlijcie na adres e–mail: angielskiSPkonkursy@gmail.com do 03.06.2020 r.
Rekomendujemy wykonanie indywidualne. W przypadku jednak gdyby – od strony technicznej - ktoś miał pomysł na zdalne zrealizowanie nagrania w duecie lub zespole, komisja konkursowa również weźmie je pod uwagę.
Informujemy jednocześnie, że konkurs „Pytanie Na Śniadanie” zostanie rozstrzygnięty na podstawie Waszych odpowiedzi, których udzieliliście wtedy, kiedy zajęcia odbywały się jeszcze w budynku szkoły.
We keep our fingers crossed for the great work of all participants. Good luck!
Karolina Malinowska
Harmonogram konsultacji z nauczycielami
Erasmus+
KONSULTACJE I ZAJĘCIA OPIEKUŃCZO WYCHOWAWCZE
Konsultacje dla uczniów klas VIII
Od 25 maja 2020 z mocy rozporządzenia rozpoczynamy konsultacje ze wszystkich przedmiotów dla uczniów klas VIII. Harmonogram dostępny będzie pod koniec tygodnia.
Osoby, które będą uczestniczyły w konsultacjach muszą bezwzględnie dostarczyć załączone oświadczenie podpisane przez rodziców. Uczniowie, którzy nie dostarczą wyżej wymienionego oświadczenia nie będą mogli przebywać na terenie szkoły.
Oswiadczenie_o_wyrazeniu_zgody_na_konsultacje.odt
Zajęcia opiekuńczo-wychowawczych dla klas I-III
Od 25 maja umożliwiamy prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla klas I-III. Szczegółowe informacje przesłane zostały przez dziennik elektroniczny.
OGŁOSZENIE
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Przodkowie proszeni są o zwrot wypożyczonych lektur i innych pozycji książkowych wypożyczonych z biblioteki szkolnej (nie dotyczy to zwrotu podręczników szkolnych). Uczniowie klas I-VIII są zobowiązani uczynić to w dniach od 25.05. do 05.06.2020r.
W dniach od 25.05. do 29.05 w godz. od 9.00 do 11.00,
w dniach od 01.06. do 05.06. w godz. o d 9.00 do 14.00.
Książki będzie można wkładać do kartonu (kartonów), który będzie znajdował się w przedsionku szkoły(pomieszczenie znajdujące się między łącznikiem a szkołą).
W oddawanej książce proszę umieścić (na początku za okładką) kartkę z imieniem, nazwiskiem i klasą ucznia.
Rekrutacja
Lista kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do szkoły została umieszczona na drzwiach głównego wejścia do szkoły.
Postępowanie uzupełniające (złożenie wniosku o przyjęcie wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym) odbędzie się od 31 lipca do 07 sierpnia 2020 r.
17 sierpnia 2020 r. – Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.
Pytania prosimy kierować pod adresem: spprzodkowo.rekrutacja@wp.pl
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Terminy składania wniosków i dokumentów do szkół ponadpodstawowych. Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 15 czerwca 2020 r. do 4 sierpnia 2020 r., z wyjątkiem:szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej,oddziału dwujęzycznego,oddziału międzynarodowego,oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej,oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji,oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych, do których wnioski składane będą do dnia poprzedzającego przeprowadzenie w I terminie, odpowiednio sprawdzianu kompetencji kierunkowych, predyspozycji językowych, kompetencji językowych i prób sprawności fizycznej, o których mowa w pkt. 3-5 harmonogramu. Dyrektor szkoły określa szczegółowy termin sprawdzianu uzdolnień kierunkowych, sprawdzianu kompetencji językowych, sprawdzianu predyspozycji językowych oraz prób sprawności fizycznej.UWAGA! W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki, można składać elektronicznie.W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 odstąpiono od przeprowadzania postępowania uzupełniającego. Jest to podyktowane brakiem możliwości przeprowadzenia tego postępowania z zachowaniem terminu ustawowego tj. do końca sierpnia roku poprzedzającego rok szkolny, na który jest przeprowadzane postępowanie rekrutacyjne (art. 161 ust. 2 ustawy - Prawo oświatowe). Kandydaci do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021, będą przyjmowani do tych szkół na podstawie decyzji dyrektora placówki (art. 130 ust. 2 ustawy - Prawo oświatowe).
Nie zastąpi Ciebie nikt
Informacje MEN w sprawie powrotu uczniów do szkół
O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ PODCZAS EGZAMINU!
Nabór do klasy sportowej
Wyniki VIII edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego „Spotkacie nowych przyjaciół”
Do tegorocznej edycji WMC „Spotkacie nowych przyjaciół” adresowanej do klas II – III szkoły podstawowej zgłosiło się 199 placówek. Protokoły zbiorcze nadesłały 193 szkoły. Maraton ukończyło 3327 uczniów pod opieką 240 szkolnych koordynatorów konkursu.
Komisja konkursowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego w składzie: Agata Markiewicz-Babło, Ewa Niechwiedowicz, Małgorzata Niechwiedowicz, Zbigniew Walczak po weryfikacji protokołów zbiorczych i wybranych arkuszy testowych przesłanych przez poszczególne placówki przyznała: 106 (sto sześć) tytułów laureata, 143 (sto czterdzieści trzy) tytuły finalisty oraz 112 (sto dwanaście) wyróżnień. Nagrody książkowe dla zwycięskich Maratończyków ufundowało Miasto Gdańsk.
Miło jest nam poinformować, że ze Szkoły Podstawowej w Przodkowie uczniowie z klas II- III uzyskali bardzo wysokie nagrody.
Laureaci (najwyższe wyniki w Polsce, 126 - 117 punktów)
1. Puchek Tatsiana - 121 pkt
2. Gliszczyńska Monika - 120 pkt
3. Browarczyk Mikołaj - 119 pkt
4. Czerwinski Kaspian - 119 pkt
5. Golnau Weronika - 117 pkt
6. Hirsz Marta - 117 pkt
7. Rojewska Aleksandra - 117 pkt
Finaliści ( 116 - 112 punktów)
1. Pipka Piotr - 116 pkt
2. Jakoniuk Oliwia - 115 pkt
Gratulacje, ogromny sukces!
W roku 2019/ 2020 udział w Maratonie Czytelniczym z klas II - III wzięło 39 uczniów. Serdecznie zachęcam do udziału w Maratonie w kolejnym roku szkolnym 2020/2021
Koordynator
Małgorzata Klechowicz
INFORMACJA
Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z otwarciem przedszkoli
Tęsknimy za Wami ...
Ogłoszenie
Informuję, że od 11 maja będzie możliwość elektronicznego rejestrowania się do szkół ponadpodstawowych. Terminy składania dokumentów papierowych do szkół prawdopodobnie ulegnie zmianie o czym ma poinformować Minister Oświaty. Jeżeli chodzi o elektroniczne rejestrowanie się, to uczniowie zostaną w najbliższym czasie przeszkoleni przez Panią Aleksandrę Kulwikowską. O czasie i formie szkolenia uczniowie zostaną poinformowani przez nauczyciela.Waldemar Klonowski
Zajęcia zdalne zostają przedłużone
Święto Narodowe Trzeciego Maja
3 maja 1791 uchwalono drugą po korsykańskiej konstytucję w nowożytnej Europie, a na świecie trzecią po amerykańskiej. Wyprzedziła m.in. konstytucję francuską. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Czteroletni, który został zwołany w październiku 1788.
Dzieje obchodów
W czasie obchodów pierwszej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja 1792 wokół Warszawy skoncentrowano wiele jednostek wojskowych, których zabrakło w krytycznym momencie rosyjskiego ataku w 1792 r.
W okresie zaborów Polski celebrowanie rocznic Konstytucji 3 maja było zakazane przez wszystkich zaborców. Polacy, którzy odważyli się obchodzić publicznie to święto byli surowo karani przez policję. W 1892 roku za złożenie bukietu fiołków w rocznicę Konstytucji 3 maja aresztowany przez tajną policję rosyjską został w Warszawie nauczyciel Stanisław Mieczyński po czym wysłano go za ten czyn na trzyletnią zsyłkę do Odessy.
Obchody rocznicy Konstytucji 3 maja były organizowane także w skupiskach Polonii, m.in. w Chicago.
Po odzyskaniu niepodległości w 1918, rocznica Konstytucji 3 maja została uznana za święto narodowe uchwałą Sejmu Ustawodawczego z 29 kwietnia 1919. Po II wojnie światowej obchodzono je do 1946, kiedy w wielu miastach doszło do demonstracji studenckich. Od tego czasu władze komunistyczne zaprzestały i zabroniły publicznego świętowania, a próby manifestowania były często tłumione przez milicję. Święto to zostało oficjalne zniesione ustawą z 18 stycznia 1951 o dniach wolnych od pracy. Dopiero w roku 1981 ponownie władze świętowały to historyczne wydarzenie – świadczą o tym gazety codzienne z tego czasu m.in. Trybuna Ludu, Głos Robotniczy, Życie Warszawy. Tym samym w roku 1981 pierwszy raz po wojnie – i zaznacza to „Głos Robotniczy” z wydania 1-3.05.1981 – świętowano rocznicę Uchwały Majowej.
Źródło: Wikipedia
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie