• "Święto Jabłka"

• 28 września obchodzone jest na całym świecie "Święta Jabłka". Tego też dnia taką uroczystość wspólnie przy udziale dyrekcji, rady rodziców, grona pedagogicznego i dzieci zorganizowano w Szkole Podstawowej w Przodkowie. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali przepiękną dekorację oddającą w pełni charakter tego świata. W klasach dzieci przygotowały przeróżne potrawy i przekąski z tego owocu. Uczniowie klas VIII każdą osobę wchodzącą do placówki częstowali jabłkiem, które zachwycało nie tylko swoim kolorem, ale również smakiem. Owoce dostarczono do szkoły bezpośrednio z pobliskiego sądu od Państwa Szwaba z Małkowa, za co bardzo dziękujemy Radzie Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej w Przodkowie.

• XXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie.

• W dniu 16 września uczniowie klas szóstych i siódmych wzięli udział w XXVII Festynie Archeologicznym organizowanym przez Muzeum Archeologiczne w Biskupinie.

Tegorocznym tematem przewodnim była Matka Natura i wszystko co ma z nią związek - narzędzia wykonane z naturalnych materiałów - z drewna, krzemienia, kości czy poroża, sposoby zdobywania pożywienia, ale również techniki obróbki metali, wyrobu tkanin czy ozdób, dawne wierzenia, uprawa roślin, hodowla zwierząt. W programie były również pokazy walk, koncerty muzyczne, pogadanki, stoiska oferowały wszystkim przeróżne atrakcje – strzelanie z łuków, warsztaty naukowe – tu naukowcy z różnych dziedzin przyrodniczych prezentowali metody, za pomocą których badają faunę i florę z przeszłości, ale także opowiadali, w jaki sposób życie i działalność człowieka wpływały na przyrodę kiedyś i obecnie.

Zdobytą wiedzę uczniowie zapisywali na kartach pracy – tzw. ścieżkach edukacyjnych które zorganizowało same Muzeum w Biskupinie.

Oto nasza i muzealna fotorelacja….

• Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

• 1 września 2022 roku uroczyście zainaugurowano rok szkolny 2022/2023. Uczniowie tradycyjnie rozpoczęli go mszą świętą, apelem, a następnie spotkaniem z wychowawcami w klasach.

Na uroczystym apelu dyrektor szkoły przywitał i przedstawił nowych nauczycieli naszej szkoły.

Nowi nauczyciele:

Łukasz Riegiel. Jestem nowym nauczycielem Wychowania fizycznego w szkole. Jestem także absolwentem tej szkoły oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Po południami prowadzę zajęcia z piłki nożnej w przy szkolnym klubie UKS Orlik Przodkowo 😄

Kinga Wojowska Nauczanie poczatkowe.

Stanowisko: wychowawca świetlicy.

Dorota Mateja