• Koncert Zimowo-Świąteczny

• W dniu 11 stycznia w naszej szkole odbył się wyczekiwany przez wiele uczniów Koncert Zimowo-Świąteczny. Ideą wydarzenia były popisy naszych młodszych i starszych pociech szkolnych. Wszyscy mieliśmy przyjemność słuchania piosenek zimowych, świątecznych, pastorałek, kolęd i to nie tylko w języku polskim. Prezentowane utwory były również w języku kaszubskim, angielskim i hiszpańskim. Oprócz śpiewu królowały utwory grane na takich instrumentach jak skrzypce, flety proste, gitary, ukulele, keyboardy. Pojawiła się również kolęda śpiewana i tańczona. Perełką wśród instrumentów była jedna gliniana okaryna, a wśród granych utworów pieśń żydowska śpiewana na święta m.in. na Chanukę - Hawa nagila.

Wszystkim artystom szczerze gratulujemy bo poziom był iście koncertowy.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, wychowawcom, nauczycielom za przygotowanie artystów i pomoc w organizacji koncertu.

Koordynatorem i prowadzącą koncert była p. Katarzyna Zalewska

• Wycieczka do kina i do Zespołu Sal Bezpieczeństwa Przeciwpożarowego

• 14 grudnia klasy Ia i Ib wybrały  się na wycieczkę do kina i do Zespołu Sal Bezpieczeństwa Przeciwpożarowego w Kartuzach. W kinie obejrzeliśmy bajkę pt. "Życzenie", w której młoda dziewczyna Asha stawia czoło najgroźniejszemu wrogowi. W Straży Pożarnej dzieci w ciekawy sposób nauczyły się jak unikać zagrożeń w otoczeniu oraz jak prawidłowo zareagować w przypadku zagrożenia. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujniki dymu i tlenku węgla oraz zapoznały się z udzieleniem pierwszej pomocy.

Paulina Hoppe